Automatyczne czy z tłumaczem – jakie tłumaczenie strony internetowej jest lepsze?

W dzisiejszych czasach wejście na rynek międzynarodowy nie jest trudne. W związku z tym mając własną stronę internetową, na której potencjalny klient może znaleźć oferowane przez daną osobę lub firmę produkty i usługi, dobrze by było, aby witryna www była czytelna dla wszystkich odwiedzających. Znacznie ułatwiają to tłumaczenia treści z jednego języka na drugi np. z polskiego na niemiecki. I tu pojawia się pytanie — wybrać tłumaczenie automatyczne czy wykonane przez tłumacza?

Dlaczego warto zdecydować się na tłumaczenie witryny www?

Osoby zainteresowane danymi produktami czy usługami, często szukają ich za pomocą internetu. Jeśli nie znajdą na stronach istotnych dla siebie informacji, mogą szybko zrezygnować ze skorzystania z oferty. Często dzieje się tak, jeśli potencjalny klient nie rozumie treści widocznych na witrynie www, gdyż nie są one napisane w języku, w którym się porozumiewa. Dostosowując stronę do swojego odbiorcy, pokazuje się mu, że jest on przed dane przedsiębiorstwo traktowany poważnie i z szacunkiem. Właśnie z tych powodów warto zadbać o tłumaczenie swojej witryny.

Jakie tłumaczenie strony internetowej wybrać?

Strony internetowe są automatycznie tłumaczone przez Google, co pozwala na powierzchowne zapoznanie się z ofertą. Czemu powierzchowne? Google nie jest profesjonalnym tłumaczem i przełożone zdania nie oddają sensu, tego, co autor miał na myśli. Nierzadko też słowa są użyte w zupełnie innym znaczeniu, co zmienia sens wypowiedzi. Automatyczne tłumaczenia stron www nie radzi sobie także ze specjalistycznym słownictwem, dlatego przełożone wyrazy mogą brzmieć niepoważnie. Sporo do poprawki pozostawia także kwestia gramatyki. Chcąc mieć pewność, że tłumaczenie zostało zrobione rzetelnie, z uwzględnieniem fachowych terminów i dbałością o język, należy skorzystać z usług doświadczonego tłumacza. Dzięki temu rozwiązaniu opis produktów, oferowanych usług czy profilu firmy, będzie na najwyższym poziomie, co z pewnością docenią potencjalni Klienci.