O mnie

 

Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego – Piotr Dudek

Od wielu lat pracuję jako tłumacz języka niemieckiego w Pszczynie w województwie śląskim. Zajmuję się między innymi tłumaczeniami tekstów technicznych oraz specjalistycznych. Wykonuję zarówno tłumaczenia pisemne, jak i ustne. Jestem wpisany do rejestru tłumaczy Naczelnej Organizacji Technicznej w Warszawie.

Posiadam uprawnienia nauczycielskie w zakresie nauczania języka niemieckiego. Prowadzę lekcje indywidualne języka niemieckiego dla młodzieży oraz dorosłych na różnych poziomach zaawansowania. Jako egzaminator Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej uczestniczę w przeprowadzaniu egzaminów maturalnych z języka niemieckiego. Dzięki temu skutecznie pomagam swoim uczniom przygotować się do tego egzaminu. Proponuję również korepetycje z języka niemieckiego.

W ramach swojej działalności wydawniczej zajmuję się przygotowywaniem materiałów edukacyjnych. Jestem autorem Zeszytu Ćwiczeń do podręcznika pod tytułem „PERFEKT”, wydawnictwa Pearson. Zeszyt Ćwiczeń przeznaczony jest do nauki języka niemieckiego dla uczniów liceów oraz techników. Jestem również autorem tekstów w języku niemieckim do podręcznika „Infos” tego samego wydawnictwa.

    

Moje wykształcenie w zakresie języka niemieckiego

Jestem absolwentem filologii germańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Posiadam tytuł magistra. Swoją edukację kontynuowałem w Centrum Szkoleń Tłumaczeniowych w Sosnowcu. Zdobyłem tam uprawnienia tłumacza języka niemieckiego. Oprócz tego uzyskałem również tytuł magistra wychowania muzycznego na Uniwersytecie Śląskim, w filii w Cieszynie.